Infoweb Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku

Všeobecné včelárstvo

Kurz „Všeobecné včelárstvo“ je určený pre všetkých priateľov prírody, ktorí by sa radi pridali do radov praktických včelárov. Jedná sa o základný kurz praktických včelárskych zručností.

Pred zapísaním sa na kurz je potrebné poznať minimálne vstupné podmienky. Minimálne základné vzdelanie

Na kurze získate informácie, ktorých cieľom je naplniť nasledujúci profil absolventa: Absolvent modulu pozná nevyhnutné činnosti chovateľa včelstiev. Ovláda teoretické vedomosti a praktické zručnosti pre správne založenie chovu (výber vlastného stanovišťa včelstiev, rámikovej miery a podobne). Má základné informácie z oblastí: včelej pastvy a včelích produktov, chovu včelích matiek a biológie včely medonosnej, chorôb a škodcov včiel.

Najbližšie termíny školenia

Termín Miesto konania Stav
čakáme na nové termíny

Náplň školenia, dvojdňový kurz

Téma Lektori Počet hodín
Biológia včely medonosnej Staroň M. 2 hodiny
Chov včiel Gasper J. 6 hodín
Odchov včelích matiek Gasper J. 2 hodiny
Včelia pastva Faková A. 3 hodiny
Choroby a škodcovia včiel Staroň M. 4 hodiny
Včelie produkty Čermáková T. 3 hodiny

Materiály

Nižšie nájdete prednášky a materiály, ktoré Vám môžu lektori poskytnúť pred školením, alebo po ňom. Niekedy je dobré si k jednotlivým snímkam urobiť krátke poznámky. Po dohode s prednášajúcim, že Vám chce poskytnúť nový materiál, vieme zoznam operatívne doplniť. Vyhneme sa tak nahrávaniu na usb disky.

Názov materiálu Autor

Výsledky

Podľa dátumu a miesta konania kurzu, ktorého ste sa zúčastnili, si môžete prezrieť zoznam úspešných absolventov kurzu. Ak sa v zozname nenájdete, je potrebné kurz a záverečný test zopakovať.

Termín Miesto konania Výsledok
12. až 13.5.2017 Liptovský Hrádok, Gašperíková 599, budova Ústavu včelárstva
×

Kurz úspešne absolvovali:
Brezina Marián ; Brezina Jozef ; Machajová Monika ; Iláš Vladimír ; Jantová Diana ; Konfal Michal ; Kaliská Zuzana Ing. ; Švarcová Eva ; Šefčíková Jana PhDr. ; Lelák Peter ; Luňák Miroslav Ing. ; Voskárová Beáta Ing. ; Fedor Peter ; Beňo Štefan Mgr. ; Pačin Peter ; Hyben Branislav ; Hudák Vlastimil Bc. ; Kvochová Drahomíra MVDr. ; Bruner Mário ; Diabelko Jozef ; Gálik Viktor ; Hudec Juraj ; Ilášová Zuzana ; Jančovičová Jana ; Jašica Martin ; Matášová Veronika ; Mikič Miroslav ; Pačin Štefan ; Petriska Roman ; Riečičiar Stanislav ; Smetana Patricius ; Voskár Stanislav Ing. ;
Gratulujeme