www.nppc.sk #

Aktuality

V rámci našej spolupráce s MSVV Vám dávame do pozornosti zaujímavé podujatie. Nebýva zvykom, že by do včelárskych kruhov prijal pozvanie na návštevu odborník, veľkovčelár z USA. MSVV potvrdil účasť Daniel Weaver, o krorom sme už písali v našom prvom čísle Newsletter-u .

Dozvedieť sa viac ...

Storno objednávky na dodávku včelích matiek - avízo

Vážený zákazník,

na základe rozhodnutia Regionálnej veterinárnej a potravinovj správy Liptovský Mikuláš, spadá chov včelstiev Ústavu včelárstva do ochranného pásma zdolávacích opatrení moru včelieho plodu. Z tohto dôvodu nemôžeme vyhovieť objednávkam na dodanie včelích matiek v roku 2018.

Veríme, že v nasledujúcej chovateľskej sezóne bude ochranné pásmo zrušené. Ak budete mať záujem o včelie matky v roku 2019, môžete nám Vašu požiadavku nezáväzne nahlásiť v termíne od 1.11.2018 do 30.3.2019 na telefónnom čísle +421 44 522 21 20.

Ukončenie nahlasovania objednávok, z dôvodu naplnenia kapacít odchovu, pred uplynutím uvedeného termínu, tiež zverejníme na týchto stránkach.

Ďakujeme za pochopenie

Aktuálne podané projekty

Podľa § 9 Nariadenie vlády č. 135/2017 Z. z. sme zasieli návrhy nasledovných výskumných projektov:

Čitať viac ...

Newsletter je štvrťročný elektronický časopis, ktorý sprevádza čitateľa činnosťou Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku (ÚVč). ÚVč funguje ako externé pracovisko Výskumného ústavu živočíšnej výroby v Nitre. Organizačne patrí pod vedenie Národného poľnohosodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) so sídlom v Nitre, ktorého zriaďovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Čitať viac ...

NEWSLETTER

Ak máte záujem o zasielanie Newsletter-u ZAREGISTRUJTE SA

Navštívte stránku Newsletter ÚVč

Naši vedeckí partneri